29.11.2023

Úvodní dopis autorům učebních textů

Dobrý den,

obracíme se k Vám s novými informacemi v rámci ESF projektu „Inovace kombinované formy studia bakalářského a magisterského studijního programu Tělesná výchova a sport a jeho učitelských oborů na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.“ (CZ.1.07/2.2.00/18.0011).

Dostali jsme se v souladu s klíčovými aktivitami projektu k učebním textům, k jejichž tvorbě jste se při zahájení řešení projektu zavázali. Nastal čas dát se pomalu do práce. Všechny učební texty máme zaneseny v edičním plánu FTK pro rok 2012. Harmonogram práce bude u každého individuální, rádi bychom však stihli do konce roku 2012 vše vydat. Pokud by bylo možné odevzdat „rukopis“ k editaci přibližně do konce září, bylo by to moc fajn.

Na stránkách Vydavatelství UP – VUP (http://www.upol.cz/struktura-up/univerzitni-zarizeni/vydavatelstvi/v-menu/pro-autory/) máte přesné informace o tom, v jaké podobě bude text požadován k tisku. Pokud nemáte čas ani sílu text takto připravit můžete to nechat na nás a VUP.

Ke každému texu je potřeba udělat dva oponentské posudky, jeden interní a jeden externí. Stejně jako u úpravy manuskriptu do konečné podoby i zde necháme na Vás, zda si oponenty vyberete a po konzultaci s námi i oslovíte, nebo to také necháte na nás. Pokud se rozhodnete vše řešit sami, informujte nás o tom a dále je nutné poslat v mailu pět příloh – manuskript, žádost o posudek, dohodu o provedení práce, dotazník a výkaz práce v ESF. V příloze posíláme průvodní dopis pro oponenty s kritérii hodnocení a současně ho zavěšujeme na stránky projektu (http://iks.upol.cz ). Za oponentský posudek vyplácíme 1 500 Kč na dohodu o provedení práce (nutno počítat s 15% daňovým odpočtem).

Na jednu věc však trochu spěcháme. Chtěli bychom Vás poprosit o vyplnění návrhového listu (stačí jméno, příjmení, datum narození a bydliště), který posílám v příloze a bude zavěšen na stránkách projektu (http://iks.upol.cz ). Prosíme, dodejte do 5. března 2012.

Učební texty má na starosti Karel Hůlka, takže veškerou komunikaci a dotazy směřujte právě na něj (karel [tecka] hulka [at] upol [tecka] cz).

 

V Olomouci 28.2.2012
Karel Hůlka, v.r.
Koordinátor projektu